Świeczniki

Aktywne filtry

Świeczniki drewniane w domu

Trendy na świeczniki w zasadzie nigdy nie wygasną. Używamy ich od pokoleń. Wcześniej jako towar konieczny, dziś dekoracyjny. Doceniamy je za walory ozdobne i kojarzymy z konkretnymi wydarzeniami w naszym życiu. Ogień ma w sobie coś tajemniczego. Tańczące płomienie, wyjątkowy zapach, aromat świeczki. Wszystko to koi zmysły i daje poczucie spokoju. Płomień świecy lub podgrzewacza często wykorzystywany jest do wydłużenia umiejętności koncentrowania się. Długie wpatrywanie się w tańczący płomień, uaktywnia te obszary mózgu, które są odpowiedzialne za koncentrację.

Gdzie postawić świeczniki?

Drewniane świeczniki pasują do każdego wnętrza. Zarówno tego rustykalnego, w stylu boho, jak i do nowoczesnych aranżacji. Stawiając świecznik w szklanej kuli, dodajesz jeszcze większej magii, ponieważ łączysz dwa materiały. Drewna ze szkłem. Tak samo można połączyć drewno z metalem, co da fenomenalny efekt. 

Gdziekolwiek postawisz świeczniki z drewna, tam będzie przytulnie i ciepło. Tu nie ma żadnych ograniczeń. Pięknie wkomponują się w salonie, sypialni, łazience, w ogrodzie na tarasie. Romantyczny nastrój udzieli się każdemu. Istotnym jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Zatem trzymajmy je z dala od małych dzieci. 

Jakie zapachy podgrzewaczy wybrać?

Jeśli planujesz umieścić świeczniki w sypialni, proponujemy zapachy stonowane i miłe dla zmysłów. W zależności od gustu mogą to być zapachy orzeźwiające jak na przykład kwiaty lub drzewa iglaste, lub wyciszające, pierniczki, cynamon, goździki. 

Świeczniki w łazience to bardzo dobry pomysł, jeśli chcesz pełni relaksu i wyciszenia. Dobierz odpowiednie zapachy, dodatkowo świecznik możesz włożyć do szklanej kuli. Odprężenie gwarantowane. Udowodniono, że przyjemne zapachy bardzo pozytywnie wpływają na mózg. Natomiast te nieprzyjemne, zwłaszcza w sypialni, niekorzystnie wpływają na jakość snu. Do domu, w którym panuje ciepło i miła atmosfera, chce się wracać.