Magnesy neodymowe

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

Aktywne filtry

Magnesy neodymowe w różnych kształtach i rozmiarach

W naszej ofercie znajdziesz magnesy walcowe, płaskie, duże i małe. Magnesy neodymowe charakteryzują się bardzo dużą trwałością. Unikalny skład magnesów neodymowych to najwyższej jakości stopy neodymu (Ne), żelaza (Fe) i boru (B). Rezultatem tego jest ogromna siła magnetyczna przy zachowaniu niewielkich rozmiarów. Neodymy zachowują swoje właściwości przy 120 stopniach Celsjusza, niektóre z nich nawet przy 230°C. Nie kruszą się, nie ścierają się. 

Zastosowanie magnesów neodymowych

Podzielny to na dwie podstawowe kategorie magnesów:

1. Magnesy neodymowe walcowe — Najsilniejsze na rynku. Biorąc pod uwagę rozmiar, można śmiało stwierdzić, że mają wiele zastosowań. Wykorzystywane są w medycynie, w słuchawkach, miernikach, klipsach. My używamy ich do naszych pudełek drewnianych z magnesem. 

2. Magnesy neodymowe płytkowe — najczęściej używane w domu, np. przy zatrzaskach, drzwiach, uchwytach do sztućca, magnesy na lodówkę.  

Przykładowe zastosowania magnesów neodymowych:

Magnesy do tablicy informacyjnej, magnes do drzwi harmonijkowych, magnes do tarczy hamulcowej,  magnes do czujnika Halla, magnes do glazury, magnes do głośników, magnesy do głośnika, magnes do gwoździ, magnesy do gablot, magnes do zbierania i wyciągania gwoździ, magnes do filtra gazu, magnes do etui, magnes do elektrozaworów, magnesy do elektrowni wiatrowej, magnes do cięcia, magnes do czujnika prędkości, magnesy do pudełek drewnianych.

Czy magnesy są niebezpieczne? 

Zdecydowanie tak, zwłaszcza dla dzieci. Połknięcie magnesu może spowodować zagrożenie życia. Trzymaj magnes z dala od dzieci. Pamiętaj, że magnes neodymowy wytwarza pole magnetyczne, dlatego trzymaj karty bankowe, nośniki danych sprzęty elektroniczne z daleka od tego typu magnesów. Ponadto magnesy mogą uszkadzać również rozruszniki serca.

Magnes neodymowy czy ferrytowy?

Na rynku dostępne są również magnesy ferrytowe. Poniżej przedstawiamy porównanie tych dwóch typów magnesów: 

  • Magnes neodymowy ma zdecydowanie większą siłę magnetyczną, pomimo małego rozmiaru i wagi
  • Neodymy są trwalsze, natomiast ferryt bardziej kruchy
  • Magnesów neodymowych nie stosuje się na zewnątrz, w przeciwieństwie do ferrytowych
  • Ferryty brudzą się pod wpływem tarcia
  • Ferryty są tańsze, aczkolwiek niezbyt estetyczne