Ostatnie posty

Pomysł na kartkę z życzeniami lub podziękowaniami

Kreatywnie, wesoło i na totalnym relaksie wykonałyśmy razem z Zuzią piękną kartkę urodzinową. W nieco innym stylu, ponieważ jest to pudełko drewniane z życzeniami urodzinowymi dla przyjaciółki Zuzi. Kartki papierowe są piękne, można je za pomocą magnesiku powiesić na lodówce lub na sznureczku tworząc galerię karteczek z życzeniami w pokoju. Można jednak w prosty sposób stworzyć unikatowy podarunek dla solenizantki lub solenizanta. 

Artykuł przeczytasz w ciągu 1 min.

drewniane pudełko

Jak udekorować pudełko drewniane?

Sposobów jest cała paleta pomysłów. Zaprezentujemy jeden z nich. W domu możesz poszukać dodatków, które sprytnie z dziećmi albo sama wykorzystasz. Postaramy się wybrać te pomysły, które będą najmniej czasochłonne oraz nie będą wymagać dużych nakładów finansowych.

Potrzebne produkty:

  • pudełko drewniane — Tu wielkość i forma ma znaczenie. Jeśli już masz kupiony prezencik, to łatwo dobierzesz pudełko drewniane. W naszym ostatnim poście wiele mówiliśmy o pomysłach na prezent z użyciem pudełek drewnianych na herbatę. Razem z Zuzią wybrałyśmy pudełko drewniane na życzenia i podziękowania 14,5 x 14,5 cm. Zwane jest też pudełkiem z drewna na CD/DVD. Postawiłyśmy na wersję z magnesikiem. Jest przeurocze. Wysokość mierzona od wewnątrz to 2,5 cm, zatem wystarczająca ilość, aby umieścić tam kartki, Voucher do kina, pieniążki, małe gadżety. Dla nieco większych gabarytowo prezentów polecamy drewniane pudełka z kategorii PUDEŁKA DREWNIANE NA URODZINY. Znajdziesz tam wiele intersujących kształtów i rozmiarów drewnianych opakowań.

  • Mamy już pudełko. Jupi. Teraz czas na ozdabianie. Zuzia uwielbia wydrapywanki dla dzieci. To technika wydrapywania różnych elementów na czarnym tle. W konsekwencji pojawia się obrazek. Do tego mieni się pięknymi kolorami. Wycięłyśmy odpowiedni rozmiar, tak aby pasowało do wewnętrznego wieczka pudełka. Ostatni element pracy to przyklejanie. Ze względu na to, że ścianka pudełka jest ze sklejki, klejenie poszło błyskawicznie. Gotowe :)

  • Dodatkowe gadżety: To mogą być mini klamerki przyklejone do wieczka pudełka. Do nich doczepić możesz pieniądze, zdjęcie, ekstra element dekoracyjny. Sprawdzi się też sznurek jutowy. Gorącym klejem przykleisz go łatwo do ramek pudełka. Magnesiki też znajdą swoje zastosowanie. 

  • Malowanie farbami: Akrylowymi, farbami magnetycznymi, farbami tablicowymi. W zasadzie każdy rodzaj farby się sprawdzi, ponieważ naturalnym materiałem pudełka jest drewno. Bejcowanie też wchodzi w grę. 

Kartka z życzeniami urodzinowymi wykonana własnoręcznie jest niezapomnianym prezentem. W takim pudełeczku zachować  można zdjęcia z urodzin lub inne symboliczne pamiątki z uroczystości. Zamiast wydrapywanki możesz użyć drukarki i wydrukować życzenia. Możesz pudełko razem z dzieckiem pomalować farbami, pisakami, kredkami. Jeśli znasz i stosujesz techniki decoupage, możesz nakleić serwetki, dodać pasy, lakierów.

Pudełko na życzenia, podziękowania, zaproszenia

Twórcza praca Zuzi bardzo spodobała się jej przyjaciółce. Była wręcz zachwycona. Samodzielnie personalizowany prezent zawsze zrobi wrażanie. Czy możemy się ograniczać jedynie do urodzin? Pudełko drewniane na życzenia pięknie sprawdzi się w takich okolicznościach jak ślub i wesele. W formie pudełka na zaproszenie lub jako pudełko z podziękowaniem dla rodziców, świadków i gości. W bardzo elegancki sposób możesz też poprosić wybrane osoby do roli rodziców chrzestnych dla twojego skarbusia. Dokładnie tak samo zachwyceni będą przyszli świadkowie. Największym atutem jest to, że ozdobić takie pudełeczko z drewna możesz zupełnie sama. 

Opublikowany w: Pudełka na prezenty

Zostaw komentarz