Święta Bożego Narodzenia to czas radości, spotkań rodzinnych i oczywiście - magicznej dekoracji. Wśród tradycyjnych...
- W koszyku nie ma jeszcze produktów
- Wysyłka
- Razem 0,00 zł
Pomysł na prezent — Dlaczego warto wybrać masażer drewniany?
Pierwsze skojarzenia odnośnie słowa "masaż" to relaks, zdrowie, ukojenie, lepsze samopoczucie. Początki masażu datuje się na 3000 lat p.n.e. Juliusz Cezar był ogromnym fanem masażu ze względu na jego rwę kulszową. Z tego artykułu dowiesz się, jak z pomocą drewnianych masażerów zrelaksować się i podrasować kondycję zdrowotną. Druga część artykułu to odpowiedź na pytanie: Czy można dzięki masażerom z drewna odmłodnić ciało i twarz oraz zredukować cellulit.
Artykuł przeczytasz w ciągu 2 min.
Masaż — Na jakie schorzenia?
Masaż jest w obecnych czasach nie tylko skierowany do osób, które aktywnie uprawiają sport czy też tych osób, które wymagają rehabilitacji po wypadkach lub wylewach. W ogromnej części populacji masaż relaksacyjny i klasyczny zyskują na popularności. Wraz z rozwojem świadomości dobroczynnych efektów masażu, coraz więcej osób wykonuje masaże w domowym zaciszu.
Rodzaje masażu na konkretne schorzenia
Poniżej przedstawiamy najważniejsze rodzaje masażu. Do konkretnych jego odmian dopasowaliśmy odpowiednie masażery drewniane do wykorzystania we własnych zakresie.
1. Masaż podstawowy (relaksacyjny)
Najczęściej wybierany, dla osób zestresowanych, przeciążonych pracą zarówno fizyczną, jak i umysłową. Dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia.
Cel masażu:
- lepsze ukrwienie
- usprawnienie krążenia
- przyspieszenie przemiany materii
- odprężenie
- redukcja cellulitu
- usuwanie obrzęków
MASAŻERY DO UŻYCIA:
Masażer drewniany do całego ciała — To doskonałe rozwiązanie dla osób wykonujących masaż samodzielnie w domu. Możemy masować dowolną część ciała. Do masażu pleców będziemy potrzebowali oczywiście drugiej osoby. Masażer wyposażony jest w drewniane końcówki, które dodatkowo przyśpieszają krążenie. To propozycja dla kobiet, które chcą pozbyć się pomarańczowej skoki, czyli cellulitu. Efektem słabego krążenia podskórnego jest pomarańczowa zmora. Właśnie te części komórkowe nie wydalają toksyn, nie są dotlenione, nie pozwalają na prawidłowe krążenie.
CIEKAWOSTKA
Masaż antycellulitowy wykonuj zdecydowanymi ruchami w kierunku serca. Ruchy zatem od dołu do góry. Możesz nałożyć dodatkowo krem antycellulitowy, aby wzmocnić efekt. Istotnym jest konsekwencja. Masaż wykonuj rano i wieczorem.
Masażer do ciała i stóp, typu roller — Receptory na stopach odpowiadają za większość organów wewnętrznych w ciele człowieka. To nauka zwana REFLEKSOLOGIĄ. Poniższa grafika przedstawia mapę receptorów. Zatem masując, uciskając cały stopy, stymulujemy wszystko organy wewnętrzne.
Źródło: Internet
2. Masaż podstawowy (klasyczny)
W masażu klasycznym istotna jest już wiedza, gdzie i jak "przycisnąć mocniej". Jest on zdecydowane bardziej intensywny niż relaksacyjny. Terapeuta nie tylko głaska i rozciera (co jest domeną masażu relaksacyjnego), ale też wstrząsa, uderza, wyciska. Zdecydowanie polecamy ten typ masażu dla osób, które cierpią na bezsenność, bóle głowy, zmęczenie i chroniczne napięcie mięśni.
3. Masaż leczniczy — To typowy masaż rehabilitacyjny, izometryczny.
Dedykowany terapiom manualnym. Do tego typu masażu potrzebny jest wykwalifikowany rehabilitant.
4. Masaż sportowy
Cele tego typu masażu jest przyśpieszenie regeneracji mięśni, poprawnie krążenia krwi, odbudowa biologiczna. Wykorzystuje elementy masażu leczniczego, ale ze zdecydowanie większą siłą.
5. Masaże kosmetyczne
Masaż twarzy to tak naprawdę masaż twarzy, szyi i dekoltu. Wykonuje się go z wykorzystaniem elementów masażu klasycznego i punktowego. Ma na celu ujędrnienie, dotlenienie i wygładzenie skóry.
Świetnym masażerem do twarzy będzie nasz masażer z drewna z uchwytem. Istotnym jest, aby masować twarz bardzo delikatnie.
6. Drenaż limfatyczny
Masaż przeprowadza się wzdłuż naczyń limfatycznych lub w kierunku węzłów chłonnych. Pomaga z problemami zatrzymywania wody w organizmie oraz wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn.
7. Masaże egzotyczne
- Masaż Lomi Lomi
- Masaż gorącymi kamieniami
- Masaż tajski
- Masaż tybetański
- Masaż Abhyanga
- Masaż Shiatsu
8. Masaż głowy
Relaksujący masaż głowy można wykonać przy użyciu masażera wymyślonego przez australijskich Aborygenów. Jednakże do tego typu masażu odpowiedni będzie też masażer drewniany. Podobnie jak stopy, głowa posiada receptory, które stymulują organy wewnętrzne do lepszej pracy.
- Korzyści płynące z masażu głowy to
- Poprawa cyrkulacji limfy w układzie limfatycznym
- Uczucie ulgi w ostrych i przewlekłych napięciach mięśni szyi i ramion
- Redukcja różnego rodzaju dolegliwości głowy, oczu, szczęki, zatok, uszu,
- Poprawa samopoczucia
- Redukcja stresu
Kto nie powinien korzystać z masażu?
Masaż, jak można się domyślić, ma bardzo korzystny wpływ na nasz organizm. Jednak nie wszyscy mogą z niego korzystać. Oto lista schorzeń, gdzie masaże mogą wpłynąć negatywnie:
- wysoka temperatura ciała
- ostre stany zapalne skóry
- alergie skórne
- choroby zakaźne
- osteoporoza
- nowotwory
- ciąża
- tętniaki
- wady i choroby serca
Zostaw komentarz