Ostatnie posty

Elegancka oprawa ważnych wydarzeń

Ślubne dekoracje z drewna

Prezenty, dekoracje, opakowania na przeróżne okoliczności mogą sprawić zawrót głowy. Jak je dobrać? Czego szukać? Jak dopasować do okazji? W tym materiale dostarczymy ci kilka ciekawych inspiracji, wykorzystując wyroby drewniane w pełnej odsłonie.  Pudełka z drewna, skrzynki drewniane, pudełka drewniane na wino, czy wycinanki ze sklejki.

Rozpoczynamy od dekoracji sali i stołów. Nakrycie stołu, to nie tylko wazon z kwiatami, obrus i zastawa, lecz także drobne detale, które stworzą odpowiedni klimat. Drewniane dekoracje ze sklejki - w kształcie sercornamentów lub napisów (Love, Mąż, Żona) świetnie sprawdzą się np. jako elementy większej ozdoby. Sklejka, dzięki swojej gładkiej strukturze może zostać pomalowana lub udekorowana techniką decoupage. 

dekoracje z drewna

Prezent w stylu eko

Życie w stylu eko - choćby częściowo, stało się dla wielu osób sprawą zupełnie naturalną. Niemalże odruchowo wybieramy produkty naturalne, czytamy składy i rezygnujemy z plastiku na rzecz szkła, drewna, czy papieru. Naturalne materiały są nie tylko przyjazne środowisku, lecz także prezentują się w bardzo elegancki, estetyczny sposób. I tak też, zamiast szeleszczących folii i krzykliwych, kolorowych torebek coraz częściej wybieramy drewniane opakowania. Alkohol w drewnianej skrzynce będzie prezentował się dużo lepiej niż w zwykłej torebce, która poza tym może się zerwać lub po prostu zniszczyć.

Bezpieczne przechowywanie cennych pamiątek

Drewniana skrzynka z grawerem - na przykład imionami Pary Młodej z datą ślubu będzie pamiątką na długie lata! Z początku traktowana jako element prezentu, z czasem może posłużyć do przechowywania różnego rodzaju drobiazgów. Skrzynka na telegramy może w przyszłości zbierać listy, rachunki lub zdjęcia. Te ostatnie, będą bezpieczne w drewnianym pudełku z przegródką na pendrive'a. Już nie trzeba się będzie obawiać, że zaginie w czeluściach szuflady. 

Obrączki - symbol małżeństwa, po każdorazowym zdjęciu warto zabezpieczyć, np. przed powstaniem zarysowań oraz (o zgrozo!) zaginięciem. Dlatego dobrze jest chować je w jedno, bezpieczne miejsce, jakim jest eleganckie drewniane pudełko na obrączki wyposażone w dwie przegródki - jedną dla męża i jedną dla żony, która ze spokojem zmieści w niej choćby jeszcze jeden pierścionek.

Przechowywanie przedmiotów w drewnianych pudełkach zabezpiecza je przed uszkodzeniami oraz sprzyja zachowaniu porządku. Estetyczne i solidne opakowania z drewna po prezentach, takich jak wino, książka, czy biżuteria, mogą przez wiele lat służyć jako schowki na różne inne rzeczy. 

Opublikowany w: Aktualności

Zostaw komentarz