Ostatnie posty

Co kupić na urodziny? Sekretny klucz i 9 unikatowych pomysłów

Co kupić na urodziny?

Zbliżają się urodziny ukochanej osoby. Pośpiesznie przeglądasz strony internetowe oferujące extra pomysły na urodziny. Próbujesz dopasować prezent do osoby lub osobę do prezentu. Czasu coraz mniej, puls serca przyśpiesza, gorączkowo zastanawiasz się, używając na przemian: Jak? Gdzie? Co?

Stop. Weź głęboki wdech i wydech. Dlatego że cały temat obejmuje dużo treści, podzielę go na 4 części. Dziś poznasz strategie dopasowywania odpowiednich prezentów do konkretnych osób. W kolejnych 3 wpisach uzyskasz informacje na temat 9 unikatowych pomysłów na prezent z wykorzystaniem pudełek z drewna

Artykuł przeczytasz w ciągu 1 min.

Aby prezent nie wylądował na znanym portalu sprzedażowym albo w kącie, warto zastanowić się, jakimi cechami odznacza się osoba, której chcemy kupić upominek. W zasadzie testów na osobowość jest w sieci mnóstwo, pozwolę sobie zatem zminimalizować temat do trzech najbardziej klasycznych typów osobowości: Ekstrawertyk, introwertyk i ambiwertyk

1. Typy osobowości

Ekstrawertyk

Najpierw zacznijmy od tego, kim  jest ekstrawertyk. Jest to osoba żywiołowa, w ciągłym ruchu, patrząca optymistycznie na życie, idealnie sprawdza się w roli lidera, gadatliwa i otwarta. Dewiza: "Najpierw rób, potem myśl", idealnie oddaje typowego ekstrawertyka.

Introwertyk

W przeciwieństwie do ekstrawertyków, introwertyk jest bardzo dobrym słuchaczem, nie eksperymentuje w życiu, raczej stroni od wyzwań, jest wycofany, bardziej skłonny do narzekania i pesymistycznego patrzenia na świat. To taka osobowość barokowa, gdzie przeżywa się głęboką refleksję na temat życia i ludzi.

Ambiwertyk

To połączenie dwóch powyższych. Osoba o pogodnym usposobieniu, otwarta na świat, a zarazem lubiąca swoje towarzystwo. Odporna na stres i zrównoważona. W zasadzie to idealna postawa życiowa.  

Jak to się ma do prezentów?

2. Typ osobowości vs Wybór prezentu — Sekret celnego upominku

Wyobraź sobie, że ekstrawertyk kupuje introwertykowi ekstrawertyczny prezent. Skok na bungee, zrzut z samolotu ze spadochronem, jazda konna bez trzymanki. Gwarantuję, że introwertyk będzie zniesmaczony. Prezent poleci do szuflady na tzw. lepsze czasy. W odwrotnej sytuacji introwertyk może pokusić się na prezent dla ekstrawertyka w stylu: Bilet do opery lub tydzień w odosobnieniu gdzieś w oddalonej o 16 lat świetlnych miejscowości, bez dostępu do prądu na okres 20 dni. Tak czy siak, warto wiedzieć z kim mamy do czynienia. Zatem pomocny będzie test. Polecam ten z portalu ABC Zdrowie. W teście podajesz odpowiedzi, które odpowiadają cechom osoby obdarowanej. 

Już mniej więcej wiesz, w jaką osobowością jest potencjalny obiorca prezentu. Przejdźmy dalej. 

Poniższa infografika przedstawia typy osobowości w zestawieniu z najchętniej kupowanymi kategoriami prezentów oraz pomysłami na prezent.

opakowania na prezenty

Jak widać, prezenty dla ekstrawertyka powinny zawierać dużą dawkę szaleństwa. Introwertyk będzie bardzo zadowolony z prezentów przewidywalnych. Natomiast ambiwertyk ucieszy się z prezentów stonowanych ze szczyptą fantazji.

Ważne: Pamiętaj o prezentowym savoir vivre

  • Nie kupuj kursów lub szkoleń tylko po to, aby przekonać osobę do zmiany przekonań. To manipulacja.
  • Prezenty mają sprawiać radość, a nie być praktyczne. Chyba, że mamy do czynienia z 100% introwertykiem. 
  • Dodaj kartkę z życzeniami. Łatwiej zidentyfikować autora prezentu.
  • Opakowanie na prezent ma znaczenie. Dodatkowo spersonalizowany dodaje ważności i jest sygnałem, że prezent jest wręczony od serca.

3. Opakowania drewniane na prezenty

Kupując Voucher, karnet lub bilety do kina, nie zapominaj o opakowaniu. Proponuję drewniane opakowania na prezenty, które możesz śmiało ozdobić, pomalować, podpisać.

Do wyboru są:

pudełka drewniane na życzenia

pudełka drewniane na banknoty

pudełka na czekoladę małą lub czekoladki Merci

Życzę udanych i pomysłowych zakupów!

Sprawdź też: Ile daje się do koperty weselnej 2022?

Opublikowany w: Pudełka na prezenty

Zostaw komentarz